James Wiltshire

Headteacher

Helen Hattersley

Deputy Head; Modern Foreign Languages, Music and Ethnic Minority Achievement, CPD, Extended Day, Pupil Voice Support including School Council.

Gillian Collin

Inclusion Manager; SENDCO

Hannah Boardman

Teacher Reception - Ruby; Sustainability, SEAL, PSHE

Grace Cooper

Teacher Reception - Red

Kath Edmundson

Teacher year 1 - Orange, Healthy schools

Roisin Barker

Teacher Year 1 Orange

Toby Harrison

Teacher Year 1 - Amber, Creative arts subject leader

Elena Yiapanis

Teacher Year 2 - Yellow, Maths Subject leader

Mpula Lawton

Teacher Gold

Audrey Shiouxios

Teacher Year 3 - Green, Literacy subject leader

Lucy Sykes

Teacher Year 3- Emerald

Suzy Fortheringham

Teacher Year 4 - Blue, MFL

Jackie Myles

Teacher year 4 - Sapphire,

Rebecca Fryer

Year 4 teacher - Sapphire, Design and technology subject leader

Joseph Noutch

Teacher year 5 Indigo

Geoff Summers

Teacher year 5 - Cobalt

Ritu Ganguly-Khan

Teacher Year 6 - Amethyst, Science subject leader

Rhiannon Rees

Teacher year 6 - Violet

David Howes

Assistant Headteacher - Year 6 and5 , P.E subject leader

Liz McMullen

Assistant Headteacher - Year 4 and 3, Student teacher mentor

Rosie O'Donnell

Assistant Headteacher - Year 2 and 1, Assessment leader

Sarah Budgett

Learning Support Assistant

Tiffany Wizzard

Learning Support Assistant

Keisha Ferguson

Learning Support Assistant

Kate Boardman

Learning Support Assistant

Eve Moldovan

Learning Support Assistant

Pauline Williams

Nursery Nurse

Joanna Xenophontos

Nursery Nurse

Annette Atkinson

Office Manager

Elaine Mason

Admin Officer, Breakfast Club Leader

Sarah Gray

Welfare, Admin, Assistant, Govener

Gary Hall

Finance officer

Graham Atkinson

Site Manager

Haun Tang

Mandarin Teacher

Lee Lewis-Dragstra

Learning Support Assistant

Jane Lowe

Learning Support Assistant,

Mina Martinelli

Learning Support Assistant

Kathy Monaghan

Learning Support Assistant

Katie Redhead

Learning Support Assistant

Lucy Seckin

Learning Support Assistant, MASC

Katariina Leivo

Learning Support Assistant

Natalie Quildon

Learning Support Assistant, SMSA

Riaan Kelly

sports specialist

Denise Rana

SMSA

Joanna Slight

SMSA

Candia Toutouyoutte

SMSA

Jelena Vidic

SMSA

Dina Coltman

SMSA

Joe Shaughnessy

SMSA

Sharon Brown

SMSA

Barbara Slight

SMSA

Simon Slight

Breakfast club,SEN SMSA,

Joanne Cuffie

SEN, SMSA

Stella Brown

SMSA, Breakfast Club

Leonie Rodney

SMSA

Darrell Gunter

SMSA, MASC Leader, Breakfast Club

Taiwo Sunmonu

Head of Kitchen

Andrea Petrou

Nursery Nurse