Mandi Howells

Headteacher

David Howes

Deputy Head

Nyadoy Owino-Townsend

SENDCO

Helen Hattersley

Senior leader, Modern Foreign Languages, Music and Ethnic Minority Achievement, CPD, Extended Day, Pupil Voice Support including School Council.

Grace Cooper

Teacher Reception - Ruby

Toby Harrison

Teacher Reception - Red, Creative arts subject leader

Kath Edmundson

Teacher year 1 - Orange, Healthy schools

Roisin Barker

Teacher Year 1 - Orange

Nathan Travers

Teacher year 1 - Amber

Elena Yiapanis

Teacher Year 2 - Yellow, Maths Subject leader

Lara Martin

Teacher Year 2 - Gold

Audrey Shiouxios

Teacher Year 3 - Green, Literacy subject leader

Rebecca Fryer

Year 3 teacher - Green, Design and technology subject leader

Lucy Sykes

Teacher Year 3 - Emerald

Geoff Summers

Teacher year 4 - Blue

Meabh Mcsweeney

Teacher Year 4 - Sapphire

Ritu Ganguly-Khan

Teacher Year 5 - Indigo, Science subject leader

Jack Maltby

Teacher - year 5 - Cobalt

Joseph Noutch

Teacher year 6 - Violet

Rachael Beeston

Teacher year 6 - Amethyst

Suzy Fortheringham

Assistant Headteacher, MFL

Liz McMullen

Assistant Headteacher - Year 4 and 3, Student teacher mentor

Pauline Williams

Nursery Nurse, Red class

Joanna Xenophontos

Nursery Nurse, Ruby class

Annette Atkinson

Office Manager

Elaine Mason

Admin Officer, Breakfast Club Leader

Sarah Gray

Welfare, Admin, Assistant, Govener

Gary Hall

Finance officer

Graham Atkinson

Site Manager

Luke Gray

Support staff

Isabel Freeman

Learning Support Assistant

Kate Boardman

Learning Support Assistant

Sarah Budgett

Learning Support Assistant

Lee Lewis-Dragstra

Learning Support Assistant

Jane Lowe

Learning Support Assistant,

Mina Martinelli

Learning Support Assistant, Ruby class

Kathy Monaghan

Learning Support Assistant

Katie Redhead

Learning Support Assistant

Lucy Seckin

Learning Support Assistant, MASC

Natalie Quildon

Learning Support Assistant, SMSA

Riaan Kelly

sports specialist

Denise Rana

SMSA

Joanna Slight

SMSA

Candia Toutouyoutte

SMSA

Jelena Vidic

SMSA

Dina Coltman

SMSA

Joe Shaughnessy

SMSA

Sharon Brown

SMSA

Barbara Slight

SMSA

Simon Slight

Breakfast club,SEN SMSA,

Joanne Cuffie

SEN, SMSA

Stella Brown

SMSA, Breakfast Club

Leonie Rodney

SMSA

Darrell Gunter

SMSA, MASC Leader, Breakfast Club

Taiwo Sunmonu

Head of Kitchen

Andrea Petrou

Nursery Nurse